Rozdíl mezi fondánovým decorlistem a jedlým papírem

Pokud se ptáte, jaký je rozdíl mezi fondánovým listem a jedlým papírem, tak jste tady správně. Jelikož je mezi nimi poměrně velký rozdíl, věříme, že Vám následující informace pomohou s rozhodnutím, který zvolit.

Fondánový decorlist

 • tištěná fotografie či jiná grafika na fondánovém listu lépe vynikne a tisk je detailnější a výraznější oproti jedlému papíru
 • je možné jej ohýbat (jedlý papír při ohnutí praská)
 • má příjemnou vůni a chuť - podobná například marshmallow a vůni řeckého jogurtu
 • lze jej použít na suché povrchy dortů, ale i potahovou hmotu, čokoládu a krémy
 • k přilepení na dort není nutné kupovat speciální gel, je však možné ho aplikovat tenkou vrstvou na povrch pro zvýšení lesku.
 • kvalita a výsledný efekt je v maximální možné kvalitě, kterou umožňuje tisk potravinovými barvami

Jedlý papír

 • je spíše bez chuti a vůně se podobá čisté oplatce
 • náš jedlý papír je silný, nevznikají bublinky a jedná se o jedlý papír nejvyšší kvality
 • při ohnutí může prasknout
 • k přilepení je vhodný speciální jedlý gel, který se nanáší na povrh dortu a také na samotný obrázek, díky čemuž dojde ke zvýraznění barev
 • nesmí přijít do kontaktu s mokrými a vlhkými částmi dortu např. se šlehačkou, ovocem, marmeládou atd.

Finančně vyjde výhodněji jedlý papír, ale je zapotřebí k němu přikoupit i gel k jeho přilepení, s kterým je cena srovnatelná s fondánovým listem (u kterého se gel nepoužívá). Vzhledem k lepší kvalitě a výslednému efektu tedy doporučujeme vybrat tisk na fondánový list.

Popis produktu

Vysvětlivky k nastavení tisku:

 • Zvolte VELIKOST - zde si zvolíte přesnou velikost jedlého papíru jaká vám a potřebám vašeho dortu vyhovuje. Nabízíme malé kolečka na mini dortíky a cupcakes až po velké kruhy na XL dorty. Jakou zvolit velikost? Za běžný standard se považuje velikost 20 cm. Doporučujeme volit velikost o 4 cm menší než je vaše dortová forma. Místo kolem papíru pak dekorujte.
 • Zvolte PODKLAD - asi nejvíce důležitý činitel kvality obrázku. Jedlý papír používáme extra silný, moc se nekroutí, ale výsledný tisk je při srovnání s decorlistem světlejší a méně ostrý. Na přilepení jedlého papíru potřebujete tzv. gel na jedlý papír. Naopak decorlist má vyšší možnou kvality tisku, syté barvy, tisk je ostrý a podklad je sněhově bílý. Nemá však jako papír trvanlivost 24 měsíců, ale jen cca 1-2 týdny, pak zkřehne.
 • Kolečka na CUPCAKES - oproti běžné ceně je zde zvýhodněna cena, můžete si zvolit, zda-li si přejete dodat jeden A4 extra list se 24 kolečky pro cupcakes kolem dortu. Vždy se jedná o kolečka z jedlého papíru i když máte zvolený fondánový decorlist. Upečte dort s motivem a tento upečený dort, ještě na dortovém tácu dokola obložíte upečenými cupcakes ve stejném motivu. Skvělé, co říkáte?
 • Gel na jedlý papír - zde si zvolte, jestli chcete k tisku přibalit gel pro přilepení jedlého papíru

Co a kdy můžete očekávat?

 • Kvalitní - hladký, silný a značkový jedlý papír.
 • Obrázek je vytištěn na list, který je možné následně stříhat jako běžný papír, v omezené míře ohýbat, nebo řezat cukrářským skalpelem.
 • V případě zvolení velikosti 12-20 cm ve tvaru kruhu, obdržíte dekorace na cupcakes, nebo na bok dortu o průměru cca 4,4 cm a to dle volné kapacity listu papíru. Počet dekoračních koleček je 2-6 dle volného prostoru na listu. Další kolečka na cupcakes lze přiobjednat. Dekorační kolečka zdarma, nejsou poskytovány u dortových obrázků mimo uvedený rozměr.
 • Obrázky nad 20 cm, můžeme dodat samostatně, tedy ořezané o přebytečný papír.
 • Trvanlivost jedlého papíru je nejméně 12 až 24 měsíců.
 • Rychlé dodání domů, již do druhého pracovního dne. Tento termín však prosím berte jako orientační. Při objednávce do 12:00 hod v pracovní dny, ale dojde tentýž den k odbavení zásilky.

Na co si dát pozor?

 • Vždy používejte náš gel na jedlý papír a to jak pro jeho přilepení k dortu, tak i pro finální potření jedlého papíru.
 • Návod na použití jedlého papíru:

  Jedlý papír je možno položit přímo na povrch dortíku. Ideální podklad je potahovací hmota - fondán, čokoláda nebo marcipán. Při pokládání na krémový povrch je nutné terč potřít gelem na jedlý papír (želatinou za studena).

  Pro větší efekt doporučujeme vždy rozetřít gel i na tištěnou část (roztírejte cukrářským nožem – při opakovaném přetírání štětcem si můžete rozmazat barvy!) – získáte lesklý a hluboký povrch – a zároveň zabráníte navlhnutí terče.

  Jedlý papír nesmí přijít do kontaktu s vlhkými částmi dortu – tedy např. s marmeládou, šlehačkou, ovocem atd.

  Složení jedlých papírů Modecor :

  Bramborový škrob, obilný škrob, aroma, smáčedlo: E422, voda, emulgátor: E432, E433, sojový lecitin, antioxidant: E300. Konzervační prostředek: E202, regulátor kyselosti: E330.

  Barviva: E100, E120, E133, E153.

  Může obsahovat nepatrné stopy: obilovin obsahující lepek a výrobky z nich, mléko a výrobky z nich, soju a výrobky z nich, siřičitan. Papír je však vyroben jako bezlepkový.

  Výživové hodnoty na 100g výrobku: energie 1504 kJ/ 354 kcal; tuky 0 g ( z toho nasycené mastné kyseliny 0 g); sacharidy 87,2 g (z toho cukry 0,6 g); bílkoviny 0 g; sůl 0,03 g

  Trvanlivost:

  12 až 24 měsíců při splnění podmínek skladování.

  Skladování: při běžné pokojové teplotě, mimo záření slunce v dodaném obalu.


  Návod na použití DECORLISTU - fondánového listu:

  List je možno položit přímo na povrch dortíku. Nepotřebujete Decorgel (gel na jedlý papír).

  Ideální podklad? 

  Lze jej použít na všechny druhy povrchů, jako marcipán, čokoláda, fondán, i na čerstvou šlehačku*, nebo máslový krém. U vlhčejších povrchů, doporučujeme testovat aplikaci před větší produkcí.

  *pouze za předpokladu, že aplikujete obrázek max. hodinu před oslavou.

  Jak mám odstranit podkladový arch z cukrového papíru? 

  Nepoužívejte nůž nebo jakékoli jiné řezací předměty pro odloupnutí podkladového archu. V případě, že podkladový papír nejde odstranit snadno pomocí rukou, umístěte papír na dobu asi 10 sekund do mrazáku.

  Jak aplikovat na dort fondánový list? 

  K přilepení sladkého listu (decorlistu), není třeba použít gel na jedlý papír. Povrch gelem potřít můžete, není to ale nutné.

  Decorlist sloupněte z folie (jestliže se nechce odlepit, nechte jej chvíli mimo uzavírací sáček na vzduchu). Nalepte list na moučník. Nyní můžete, ale nemusíte potřít list velmi tenkou vrstvou jedlého gelu. Tato vrstva slouží k dodání lesku.

  Gel na jedlý papír roztírejte opatrně, stěrkou tak aby nedošlo k poškození listu (protržení, poškrábání) a aby nevznikaly na listu loužičky gelu. Nezkušeným doporučujeme vrchní stranu nechat bez úprav.

  Složení decorlistu:

  Modifikovaný škrob E1422, náhradní sladidlo E420, rostlinný tuk, glycerol E422, emulgátor  E471, stabilizátor E407, E486, aroma, kyselina citrónová E330, konzervant E202, náhradní sladidlo E955

  Barviva: E100, E120, E133, E153.

  Může obsahovat nepatrné stopy: obilovin obsahující lepek a výrobky z nich, mléko a výrobky z nich, soju a výrobky z nich, siřičitan.

  Výživové hodnoty na 100g výrobku: energie 1557 kJ/ 348 kcal; tuky 0 g ( z toho nasycené mastné kyseliny 0 g); sacharidy 86,7 g (z toho cukry 14 g); bílkoviny 0,1 g; sůl 0,07 g

  Trvanlivost:

  12 až 24 měsíců, jelikož však tisk časem vysychá a tím křehne, doporučujeme spotřebovat nejpozději za 1-2 týdny po zakoupení.

  Skladování: při běžné pokojové teplotě, mimo záření slunce v dodaném obalu.

Váš tým Gamadarky.cz

370601284_1286725748625893_4105830852784598672_n

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz